Prawo międzynarodowe

Kradzież ładunków w transporcie jest szacowany na 35 miliardów dolarów!!

Shipping Made Easy, A Large Delivery Truck with Plenty of Cargo

Kradzież ładunków w transporcie jest szacowany na 35 miliardów dolarów!!

Wg raportu opublikowanego przez Business Insider, kradzież ładunków w transporcie osiąga wartość od 15 do 35 miliardów dolarów.

Chociaż kradzieże w handlu występują od lat, a okradani nieustannie starają się powstrzymać straty poprzez wzmocnienie kontroli środków transportu, medialne nagrania przedstawiające złodziei włamujących się do wolno jadących pociągów i napadających na kontenery towarowe budzą wciąż zaniepokojenie wielu konsumentów i firm o bezpieczeństwo i stabilność łańcuchów dostaw.

Jak widać warto zastanowić się jak zabezpieczyć przewożone towary. Na rynku oferowanych jest dzisiaj wiele rozwiązań w obszarze śledzenia przesyłek logistycznych.

Dostępne są m.in. urządzenia, jak kamery towarowe i czujniki, które śledzą lokalizację, status i stan ładunku oraz oceniają bezpieczeństwo aktywów poprzez przesyłanie informacji o lokalizacji w celu tworzenia alertów o miejscach ich zatrzymania. Niektóre tworzą wirtualne obwody geograficzne (geofence) określone przez współrzędne GPS, co pomaga monitorować lokalizację ciężarówek w czasie rzeczywistym i mogą pomóc wskazać bezpieczne miejsca postojów.

Warto zainwestować w urządzenia śledzące, które po podłączeniu do kontenera towarowego, mogą przekazywać dane o lokalizacji za pomocą danych komórkowych, Wi-Fi i GPS. Monitorują również otoczenie kontenera, powiadamiając, gdy przesyłka jest narażona na zmienne warunki oświetleniowe lub temperaturowe. To tylko niektóre z rozwiązań, jakie mogą zabezpieczyć ładunki w transporcie.

Jak pokazuje raport Business Insider warto zastanowić się, jakie podjąć kroki, by wysyłane towary trafiły szczęśliwie do celu.

blog logistics lipiec
Kopia – blog logistics (3)
blog logistics