News / Ważna informacja

PILNE!!! Zamknięcia tunelu Blackwall w maju i czerwcu!

Kopia – blog logistics

PILNE!!! Zamknięcia tunelu Blackwall w maju i czerwcu!

Ważne informacje dla eksporterów i importerów! Tunel Blackwall będzie zamknięty dla ruchu w kierunku południowym przez kilka weekendów w maju i czerwcu, aby wesprzeć prace na północnej jezdni tunelu Blackwall. Poniżej szczegóły. Zamknięcia są niezbędne, aby pomóc we wdrożeniu konfiguracji drogi dla nowego tunelu Silvertown, który zostanie otwarty w 2025 roku.

Zamknięcia będą miały miejsce w weekendy:

  • 18 – 20 maja
  • 1 – 3 czerwca
  • 8 – 10 czerwca
  • 29 czerwca – 1 lipca

Podczas tych weekendów przeprowadzony zostanie szereg prac, w tym wymiana nawierzchni dróg i chodników na podejściach do tunelu, instalacja barier bezpieczeństwa, prace przy ścianach oporowych i prace związane z kształtowaniem krajobrazu. Wszystkie zamknięcia rozpoczną się o godzinie 00:01 w sobotę rano, a ruch w kierunku południowym zostanie przywrócony najpóźniej do godziny 05:00 w poniedziałek rano. Więcej informacji na temat zamknięć można znaleźć na stronie www.tfl.gov.uk/blackwall-tunnel.

Przez cały weekend tunel Blackwall będzie zamknięty dla ruchu w kierunku południowym, a kierowcy będą musieli korzystać z alternatywnych tras. Zamknięcia te nie będą miały wpływu na ruch w kierunku północnym, ponieważ w razie potrzeby ruch będzie kierowany przez południowy tunel Blackwall. Kierowcy powinni zaplanować swoje trasy z wyprzedzeniem, sprawdzając je przed podróżą, aby mogli wziąć pod uwagę wszelkie inne potencjalne skutki lub ograniczenia ruchu, takie jak ograniczenia wysokości i wagi w tunelu Rotherhithe i Tower Bridge, z których oba znajdują się poza strefą Congestion Charge. Oczekuje się, że ruch wokół tunelu Rotherhithe i wzdłuż A13 Commercial Road będzie większy niż zwykle w weekendy z powodu zamknięcia. Prom Woolwich będzie również działał w weekendy.

„Zbliżamy się do otwarcia nowego tunelu Silvertown i zdajemy sobie sprawę, że planowane prace weekendowe będą miały wpływ na niektórych kierowców. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć potencjalne zakłócenia i zakończyć te niezbędne prace tak szybko, jak to możliwe, w tym zapewniając utrzymanie trasy w kierunku północnym przez tunel Blackwall” – czytamy w komunikacie BIFA ( British International Freight Association).

Prace nad oddaniem tunelu do użytku nadal postępują. Oba tunele o długości 1,1 km zostały już w pełni wydrążone, a sekcje „wycinane i przykrywane” są już praktycznie zakryte. Po zatwierdzeniu przez lokalne rady, prace związane z kształtowaniem krajobrazu w Greenwich są obecnie prowadzone, ponieważ place budowy nie są już potrzebne.

Przez cały 2024 r. kontynuowane będą również prace nad instalacją krytycznych systemów bezpieczeństwa w tunelu, a także prace nad portalami tunelu. Trwają również prace nad nowym układem drogowym wokół ronda Tidal Basin w Newham, w tym nad nowymi ścieżkami pieszymi i rowerowymi, aby ułatwić ludziom dostęp do Royal Docks przez Lower Lea Crossing.

blog logistics lipiec
Kopia – blog logistics (3)
blog logistics