Wydarzenia

Sandomierz- Międzynarodowa misja ekonomiczna – promocja branży spożywczej regionu świętokrzyskiego.

FOTO

Sandomierz- Międzynarodowa misja ekonomiczna – promocja branży spożywczej regionu świętokrzyskiego.

W dniach 23-25 sierpnia miała miejsce międzynarodowa misja ekonomiczna, mająca na celu promocję branży spożywczej w województwie świętokrzyskim. Wśród zaproszonych uczestników znalazła się reprezentantka Grupy J. Dauman – dyrektor zarządzająca J. Dauman Logistics Grażyna Jaworska.

Naszą misją jako Grupy J. Dauman jest wspieranie przedsiębiorców w rozwoju i ekspansji międzynarodowej. Jednym z ważnych elementów realizacji tej misji jest budowanie sieci kontaktów i dzielenie się nasza ekspercką wiedzą. Wyjątkową okazją do tego był udział w międzynarodowej misji ekonomicznej.

Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w misji wzięli udział przedstawiciele 5 państw — Egiptu, Maroko, Algierii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Delegacje złożone były z przedsiębiorców, dziennikarzy, handlowców i importerów operujących w branży spożywczej. Celem inicjatywy była promocja przedsiębiorstw z regionu świętokrzyskiego, który jest jednym z krajowych liderów w zakresie produkcji m.in. jabłek, wiśni czy pomidorów.

Misję otworzyła uroczysta kolacja. Następnego dnia uczestnicy misji udali się z wizytami studyjnymi do sześciu lokalnych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją soków NFC, koncentratów owocowych, wina, owoców i produktów mlecznych. Podczas tego typu spotkań członkowie delegacji mogli z bliska przyjrzeć się całemu procesowi produkcji oraz porozmawiać z osobami zarządzającymi.

Trzeciego dnia misji delegacje wzięły udział w 9. edycji konferencji „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskiego sektor producentów żywności i przetwórstwa spożywczego”, w której poza uczestnikami misji licznie reprezentowany był również lokalny sektor spożywczy. W ramach konferencji odbyła się debata panelowa „Prospects for food processing products exporting to priority international”, w której jednym z ekspertów była reprezentantka naszej Grupy. W ramach ostatniego dnia misji odbyła się również seria rozmów 1 na 1 pomiędzy członkami misji a przedsiębiorcami, które były dobrą okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych i omówienia możliwości ewentualnej współpracy.

„Udział w misji gospodarczej był niezwykłą okazją, aby poznać przedsiębiorców z woj. Świętokrzyskiego działających w dynamicznie rozwijającym się sektorze spożywczym — mówi Grażyna Jaworska, dyrektor zarządzająca J. Dauman Logistics – Możliwość przyjrzenia się z bliska funkcjonowaniu firm produkcyjnych w ramach wizyt studyjnych, było niepowtarzalnym doświadczeniem. Doceniam również udział w konferencji, podczas której poza udziałem w panelu, miałam okazję odbyć wiele interesujących rozmów bezpośrednich z przedsiębiorcami. Takie wydarzenia są świetnym narzędziem do rozbudowy sieci kontaktów, która stanowi jedno z najważniejszych narzędzi w rozwoju biznesu i ekspansji międzynarodowej”. 

Dziękujemy za zaproszenie organizatorowi misji Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego, za gościnę firmom produkcyjnym, w których odbywały się wizyty studyjne Dreher Poland sp. z o.o., Sambor sp. z o.o., Winnicy Płochockich, Grupie Refal i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bidzinach oraz za udane rozmowy przedstawicielom firm Mastermedia i PPH EWA-BIS.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

blog logistics lipiec
Kopia – blog logistics (3)
blog logistics